Tu jesteś: Strona Główna » 25 lat Partnerstwa- świętujemy w Kolonii

25 lat Partnerstwa- świętujemy w Kolonii

| 2016-12-06
Trwające przez cały 2016 rok obchody 25-lecia partnerskich relacji Katowic i Kolonii na długo pozostaną w pamięci mieszkańców obu metropolii za sprawą wszystkich wyjątkowych wydarzeń zorganizowanymi specjalnie z tej okazji.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na fakt udziału Katowic w Jarmarku Bożonarodzeniowym (stoisko naszego miasta zostało usytuowane przy słynnej kolońskiej Katedrze), który trwa od 21 listopada do 23 grudnia br. Dzięki temu licznie odwiedzający w tym czasie Kolonię turyści z całego świata, ich liczba szacowana jest nawet na sześć milionów, mają okazję m.in. do spróbowania typowych dla Śląska specjałów np. słodyczy (Kopalnioki), zakupić regionalne produkty, takie jak kosmetyki (Sadza Soap), odzież (śląskie Zoki i katowickie T-shirty), a także zapoznać się z ofertą turystyczną Katowic i województwa śląskiego (Strefa Kultury oraz Szlak Zabytków Techniki). Na stoisku można również otrzymać informację dotyczącą 21. Kolońskiego Szlaku Szopek Bożonarodzeniowych, którego głównym partnerem w tym roku jest Miasto Katowice. Więcej informacji na www.koelner-krippenweg.de.

Uroczystego otwarcia Jarmarku w przepięknej scenerii pod 25- metrową choinką nieopodal kolońskiej katedry dokonał Prezydenta Katowic, Pan Marcin Krupa oraz Burmistrz Kolonii Hans- Werner Bartsch. Prezydent naszego miasta spontanicznie wykonał na harmonijce ustnej utwór „O Tannenbaum”przy akompaniamencie śpiewającego tłumu kolończyków.

Przed oficjalnym otwarciem Jarmarku oraz na jego zakończenie wystąpiła na scenie grupa „SILESIAN ALL STARS BLUES“. Był to kwintet składający się ze śląskich muzyków bluesowych m.in. Leszek Winder, silnie związanych z Katowicami , ale po części również z Kolonią. Wśród artystów pojawił się również jeden z najbardziej utytułowanych katowickich gitarzystów basowych Joachim Rzychoń, który w swojej dotychczasowej karierze grał ze wszystkimi polskimi artystami sceny big-beat& pop. Od 1981 roku mieszka w Niemczech, gdzie na początku występował wraz z Willy Ketzer Big Band, potem w RTL w "Samstag Nacht”(Sobotnia Noc). Grał z takimi megagwiazdami jak Al Jarreau i Bryan Ferry, Jonny Logan, Helen Schneider. Do dzisiaj towarzyszy występom takich artystów jak:  Gloria Gaynor, Chris De Burgh czy Jennifer Rush.

Młodsze pokolenie katowickich muzyków reprezentował natomiast skrzypek oraz kompozytor Jan Gałach. Za swoje dokonania, m.in. wielokrotnie uznany instrumentalistą roku, jest on bardzo szanowany przez starszych kolegów. Ma na swoim koncie liczne wyróżnienia i nagrody na scenie Europejskiej oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki.

​​​Sprawdź TAGI:
Reklama
Partnerzy serwisu
Katowice na Twitterze
Katowice na YouTube
Katowice na Facebooku
Wydarzenia  Katowicki Serwis Informacyjny  Kultura  Filmy promocyjne Katowic  Samorząd  Reportaże ŚTM  Kronika Katowic TVP  Sport  Kontakt  Redakcja  ComTv.pl - Produkcja reklamowa i TV  Moderowany katalog stron  Ebooki i Audiobooki  Festiwal Górski w Szczyrku

2018 © Katowicetv.eu | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net