Tu jesteś: Strona Główna » Artykuły prasowe

Artykuły prasowe

Strona: 1 | 2 | 3 | 4
2016-09-12 | Prezydent Marcin Krupa wręczył nagrody w dziedzinie kultury
W związku ze 151. rocznicą nadania Miastu Katowice praw miejskich, odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie kultury, która miała miejsce w Willi Goldsteinów przy placu Wolności w Katowicach. Nagrody Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie kultury przyznawane są od roku 1984 r. Zgodnie z regulaminem wręczane są za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz organizacyjne, mające wpływ na rozwój i upowszechnianie kultury w Katowicach.
więcej...
2016-09-12 | Katowice wciąż wśród liderów usług dla biznesu
12 września w katowickiej Willi Goldsteinów na spotkaniu prasowym spotkali się z dziennikarzami Iwona Chojnowska-Haponik Dyrektor Departamentu Inwestycji Zagranicznych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Marcin Nowak, Dyrektor Zarządzający Cloud Infrastructure Services Eastern Europe w Capgemini, oraz ze strony Urzędu Miasta Wiceprezydent Bogumił Sobula. Tematem spotkania był wpływ projektów BSS na poziom zatrudnienia i na poprawę jakości życia w mieście.
więcej...
2016-08-22 | Katowice uzyskały wsparcie finansowe na rozwijanie szkolnictwa zawodowego
Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził listę rankingową projektów, które mają dostosować ofertę kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy, mają wspierać oraz zwiększyć atrakcyjność i efektywność kształcenia zawodowego. Katowice uzyskały dofinansowanie aż do 5 projektów związanych z edukacją zawodową.
więcej...
2016-07-15 | Katowice zajęły 3. miejsce wśród miast wojewódzkich w rankingu zamożności

Miesięcznik „Wspólnota” opublikował raport „Bogactwo samorządów – ranking dochodów JST 2015”. W kategorii „zamożność per capita 2015 (w zł)” wśród miast wojewódzkich Katowice zajęły 3. miejsce – z wynikiem 4746,75 zł., ustępując jedynie Warszawie i Wrocławowi.

więcej...
2016-07-05 | Młodzi Przedsiębiorcy w strategiach miast
Promowanie i wspieranie przedsiębiorczości było tematem spotkania jakie odbyło się w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach.  Podczas konferencji prasowej Młodzi Przedsiębiorcy w strategiach miast, dyskutowana była sytuacja młodych przedsiębiorców oraz podejmowane przez miasta Katowice, Zabrze orazDąbrowę Górniczą działania w tym zakresie.
więcej...
2016-07-05 | Informacja o utrudnieniach w ruchu i parkowaniu pojazdów w czasie Tour de Pologne
W związku z organizacją w Katowicach drugiego etapu Tour de Pologne Urząd Miasta Katowice przedstawia informację o związanych z nim utrudnieniach w ruchu drogowym oraz o zakazie parkowania na uliach położonych w strefie przebiegu wyścigu kolarskiego.
więcej...
2016-07-05 | Odsłonięcie pomnika Prymasa Augusta Hlonda
We wtorek 5 lipca miało miejsce odsłonięcie pomnika Prymasa Augusta Hlonda,z udziałem prezydenta Katowic Marcina Krupy. Monument jest zlokalizowany przyWydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
więcej...
2016-07-05 | 5,4 mln zł dofinansowania z UE. Kolejny sukces Katowic w staraniu o fundusze
28 czerwca Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził listę ocenionych projektów zawierającą wyniki prac Komisji Oceny Projektów i dokonał wyboru do dofinansowania projektów w ramach konkursu dla Działania: 10.2 Rozwój mieszkalnictwa socjalnego, wspomaganego i chronionego oraz infrastruktury usług społecznych, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020

 

więcej...
2016-03-30 | "Dzielnica Brzmi Dobrze" - konkurs dla amatorskich zespołów muzycznych z Katowic!
Dzielnica Brzmi Dobrze to propozycja skierowana do amatorskich grup muzycznych*, które związane są z Katowicami. Nie preferujemy żadnego stylu muzycznego. Do udziału zapraszamy zarówno zespoły rockowe czy hiphopowe, jak i grupy wykonujące muzykę elektroniczną. Warunek jest jeden ­– zespół musi reprezentować konkretną dzielnicę miasta i pod jej szyldem zgłosić swój udział w konkursie!
więcej...
2016-03-16 | Katowice 5. najlepszym dużym europejskim miastem pod względem strategii przyciągania zagranicznych inwestycji bezpośrednich!
15 marca 2016 r. podczas gali zorganizowanej przez fDi Magazine, anglojęzyczny dwumiesięcznik z grupy Financial Times specjalizujący się w problematyce zagranicznych inwestycji bezpośrednich, Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa odebrał wyróżnienie dla Miasta Katowice. Ranking „Europejskie miasta i regiony przyszłości” co dwa lata przedstawia wyniki analizy europejskich ośrodków gospodarczych. więcej...
Strona: 1 | 2 | 3 | 4
Reklama
Partnerzy serwisu
Katowice na Twitterze
Katowice na YouTube
Katowice na Facebooku
Wydarzenia  Katowicki Serwis Informacyjny  Kultura  Filmy promocyjne Katowic  Samorząd  Reportaże ŚTM  Kronika Katowic TVP  Sport  Kontakt  Redakcja  ComTv.pl - Produkcja reklamowa i TV  Moderowany katalog stron  Ebooki i Audiobooki  Festiwal Górski w Szczyrku

2018 © Katowicetv.eu | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net