Tu jesteś: Strona Główna » Artykuły prasowe

Artykuły prasowe

Strona: 1 | 2 | 3 | 4
2016-01-07 | Budżet Katowic w pigułce
Od czwartku (7 stycznia) katowiczanie mogą zapoznać się z „Budżetem Miasta Katowice na 2016 rok w pigułce”, czyli skróconą, syntetyczną informacją o tym dokumencie. więcej...
2016-01-05 | Katowice Miastem Kreatywnym UNESCO w dziedzinie muzyki

Z dumą i radością ogłaszamy, że decyzją Iriny Bokovej, Dyrektor Generalnej UNESCO (Organizacja Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury), Katowice zostały Miastem Kreatywnym UNESCO jako Miasto Muzyki.

więcej...
2016-01-05 | Apel w sprawie osób bezdomnych

W związku z trwającymi silnymi mrozami zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców Katowic o zachowanie szczególnej czujności wobec zauważonych osób bezdomnych przebywających na klatkach, korytarzach, w piwnicach, strychach oraz innego typu pomieszczeniach niemieszkalnych.

 

 

więcej...
2015-11-17 | Katowice w obiektywie 2015 - wybrano najciekawsze zdjęcia!

Komisja konkursowa wybrała najciekawsze zdjęcia nadesłane w konkursie „Katowice w Obiektywie 2015”. W tym roku katowicki magistrat wraz ze śląskim okręgiem Związku Polskich Artystów Fotografików organizował konkurs pod hasłem „Świętujemy 150 lat”. Czterdzieści wyróżnionych prac, które pojawią się na grudniowej wystawie w należącej do Związku Galerii „Katowice” można obejrzeć w galerii poniżej.

 
 
więcej...
2015-11-12 | Wręczono Koryfeusze Muzyki Polskiej 2015. NOSPR w gronie laureatów!
11 listopada 2015 roku podczas uroczystej Gali w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie ogłoszono laureatów nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2015. więcej...
2015-11-04 | Kolejna edycja "Lokalu na Kulturę"
29 października ruszyła VI edycja konkursu "Lokal na Kulturę" Jest to konkurs na najem lokali użytkowych, w których prowadzona będzie działalność kulturalna, artystyczna, twórcza.

W lokalach tych obowiązywać będą preferencyjne stawki czynszu. Zainteresowane osoby mogą składać oferty w Urzędzie Miasta Katowice (w Referacie Lokali Użytkowych i Reklam, Rynek 1, pokój 215 lub w Biurze Obsługi Mieszkańców) do 23 listopada.

Kryterium wyboru będzie oferta społeczno-kulturalna przedstawiona przez zainteresowane osoby i organizacje, a także ich dotychczasowy dorobek.

Aby lepiej poznać ofertę programu oraz uzyskać informoację o realizowanej w "Lokalach na Kulturę" działalności uruchomiono specjalny serwis internetowy.​
więcej...
2015-11-04 | 20 % dopłaty do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla rodzin wielodzietnych
Urząd Miasta Katowice uprzejmie informuje, że istnieje możliwość ubiegania się o 20 % dopłatę do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla rodzin wielodzietnych posiadających aktualne karty programu „Nas Troje i więcej" i nie zalegających z płatnościami z tytułu opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
więcej...
2015-10-31 | Przed Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym

​​​W związku ze zbilżającym się dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym Wiceprezydent Miasta Katowice Mariusz Skiba w imieniu władz Katowic wraz z władzami wojewódzkimi odwiedził cmentarze, miejsca pamięci i mogiły ważnych osobistości w naszym mieście. Przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach osób zasłużonych oraz w kwaterach powstańców, żołnierzy, więźniów politycznych i policjantów. 

więcej...
2015-10-27 | Zostań wigilijnym wolontariuszem!
Wigilia Bożego Narodzenia zbliża się wielkimi krokami, a to wyjątkowy czas dla wielu z nas. Niestety nie wszyscy ten świąteczny wieczór mogą spędzić w gronie najbliższych, nie dla każdego wieczerza jest w zasięgu ręki. Chcemy sprawić żeby wtedy nikt nie czuł się samotny i dołączył do stołu, przy którym będzie czekało wolne miejsce! 
więcej...
2015-10-22 | Ankieta poświęcona szopienickim stawom
W dniach od 16.10. do 5.11 zapraszamy mieszkańców Katowic do wypełnienia krótkiej, anonimowej ankiety poświęconej szopienickim stawom.
więcej...
Strona: 1 | 2 | 3 | 4
Reklama
Partnerzy serwisu
Katowice na Twitterze
Katowice na YouTube
Katowice na Facebooku
Wydarzenia  Kultura  Katowicki Serwis Informacyjny  Filmy promocyjne Katowic  Samorząd  Reportaże ŚTM  Kronika Katowic TVP  Sport  Kontakt  Redakcja  ComTv.pl - Produkcja reklamowa i TV  Moderowany katalog stron  Ebooki i Audiobooki  Festiwal Górski w Szczyrku

2015 © Katowicetv.eu | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net