Tu jesteś: Strona Główna » Designerskie ogródki na katowickim rynku

Designerskie ogródki na katowickim rynku

| 2018-02-04

Urząd Miasta ogłosił dziś przetarg na wzniesienie oświetlonego zadaszenia po obydwu stronach przejścia pod pawilonem restauracyjnym na katowickim rynku.

Decyzja ta jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy od przebudowy rynku zgłaszali, że brakuje w tym miejscu designerskich ogródków, w których można by spędzać czas korzystając z dobrej oferty restauracyjnej, jak to ma miejsca np. na ul. Mariackiej – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice. - Zachodnia część (od strony Skarbka) stanowić będzie bezpośrednie zadaszenie nad stolikami strefy ogródków letnich i południowego wejścia do strefy restauracyjnej budynku. Dopełnieniem tego założenia będzie mniejsze zadaszenie w części wschodniej (od Teatru Śląskiego), gdzie będą zlokalizowane ławki oraz inne elementy małej architektury. Powstanie więc nowa przestrzeń, która dobrze wpisze się funkcjonalnie w przebudowany rynek. Będzie to kolejny element pozwalający przyciągać mieszkańców do centrum – dodaje rzecznik.

Zadaszenia będą wykonane w konstrukcji stalowej na planie prostokąta (zadaszenie zachodnie – od strony Skarbka o wymiarach 17,4x7,2m oraz zadaszenie wschodnie – od strony Teatru Śląskiego - o wymiarach 12,0m x 7,2m). Cechą charakterystyczną jest rzeźbiarska, lekka forma i lustrzany spód. Refleksyjny materiał będzie nawiązywał bezpośrednio do przeszklenia elewacji pawilonu restauracyjnego oraz odbijał otaczający ruch na płycie rynku. Dynamiki formie dodają przełamania prostokąta wyznaczone przez ich przekątne. Konstrukcja dachu wsparta będzie na nielicznych smukłych słupach.

Szacunkowy koszt inwestycji to 700 tys. zł. – Planujemy, by inwestycja została zrealizowana do końca czerwca, by w sezonie letnim mogli z niej korzystać mieszkańcy – mówi Ewa Lipka.

Przypomnijmy, że pod koniec grudnia ubiegłego roku podpisano umowę z najemcą lokali usługowych w pawilonie przy Rynku 5. Obecnie najemca z KZGM prowadzi uzgodnienia dotyczące prac remontowo-adaptacyjnych, które będzie przeprowadzał.

designerskie_ogródki_rynek_4.jpg

designerskie_ogródki_rynek_3.jpg

designerskie_ogródki_rynek_2.jpg

designerskie_ogródki_rynek_1.jpg


Sprawdź TAGI: Katowice , rynek , przebudowa , design
Reklama
Partnerzy serwisu
Katowice na Twitterze
Katowice na YouTube
Katowice na Facebooku
Wydarzenia  Katowicki Serwis Informacyjny  Kultura  Filmy promocyjne Katowic  Samorząd  Reportaże ŚTM  Kronika Katowic TVP  Sport  Kontakt  Redakcja  ComTv.pl - Produkcja reklamowa i TV  Moderowany katalog stron  Ebooki i Audiobooki  Festiwal Górski w Szczyrku

2018 © Katowicetv.eu | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net