Tu jesteś:
Wyniki wyszukiwania:
Wzdłuż ul. Francuskiej w Katowicach powstanie droga rowerowa
Trwają prace elektryczne oraz roboty przygotowawcze do realizacji kolejnej w Katowicach drogi rowerowej. Powstanie ona wzdłuż ulicy Francuskiej, na wysokości lotniska Muchowiec. 13 marca zostanie w tym miejscu wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu oraz rozpoczną się główne prace.
więcej...
Nowe połączenie dla katowickich rowerzystów wzdłuż ul. Hallera
Wybrano wykonawcę rozbudowy ul. Hallera, która uwzględnia połączenie dla rowerzystów. Tym razem sieć, która obecnie liczy łącznie około 190 km, wzbogaci się o ponad 1,3 km odcinek. Po uprawomocnieniu się wyboru podpisana zostanie umowa z wykonawcą, który inwestycję o wartości 5,5 mln zł zrealizuje w 12 miesięcy. więcej...
Przetarg na rozbudowę ul. Hallera o drogę rowerową coraz bliżej rozstrzygnięcia
Trwa postępowanie przetargowe na rozbudowę ul. Hallera o infrastrukturę rowerową. To jeden z dwóch etapów zadania, jakim jest połączenie ul. Konnej z ul. Techników i ul. Niepodległości oraz trasą rowerową nr 5. Zainteresowanych wykonaniem inwestycji jest 3 wykonawców. Jednocześnie w najbliższych dniach rozpocznie się budowa drogi rowerowej na ul. Gospodarczej, która połączy istniejące trasy biegnące z Doliny Trzech Stawów do Nikiszowca i Giszowca.
więcej...
Katowice ogłosiły przetarg na budowę kolejnej drogi rowerowej
To kolejna dobra wiadomość dla rowerzystów. Katowice konsekwentnie rozwijają sieć dróg dla rowerów, a ich łączna długość wynosi już ok. 190 km. Wśród najnowszych elementów infrastruktury przeznaczonej jednośladom jest trasa pomiędzy Nikiszowcem a Giszowcem, biegnąca wzdłuż ul. Szopienickiej. Jednocześnie trwają postępowania przetargowe na budowę i projekty kolejnych odcinków. To rozbudowa ul. Hallera, a także projekty nowych fragmentów infrastruktury w rejonie ul. Barbary, ul. Francuskiej oraz ul. Sosnowieckiej i ul. Brynicy.
więcej...
Ruszyła budowa drogi rowerowej łączącej Nikiszowiec z Giszowcem
Inwestycja będzie kosztowała około 4,5 mln złotych. Jednocześnie trwają prace związane z budową drogi rowerowej prowadzącej z ulicy Pułaskiego do ulicy Gospodarczej, przez Dolinę Trzech Stawów. więcej...
Nowe inwestycje rowerowe w Katowicach: Nikiszowiec zyska połączenie z Giszowcem i Doliną Trzech Stawów
Ponad 5 mln zł warte są dwa ważne połączenia rowerowe, które pozwolą dojechać bezpiecznie na rowerze do Nikiszowca. Chodzi o drogę rowerową z Doliny Trzech Stawów oraz Giszowca. więcej...
Urząd Miasta Katowice ogłosił przetarg na wykonanie projektu velostrady
Urząd Miasta Katowice ogłosił przetarg na wykonanie projektu velostrady, która połączy Giszowiec z obszarem Katowickiego Parku Leśnego. Wybrana w przetargu firma zaprojektuje drogę dla rowerów i chodnik wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Droga ta połączy Giszowiec (rejon ul. Mysłowickiej i Kolistej) z Katowickim Parkiem Leśnym (ul. Francuska) i dalej w kierunku przejścia pieszo-rowerowego w sąsiedztwie ul. Huberta. Przebiegać będzie po śladzie nieczynnej linii kolejowej.
więcej...
Katowice przejęły grunty po kolei piaskowej, powstanie tam droga rowerowa
Dziś, w samo południe, podpisany został akt notarialny w sprawie przejęcia przez Katowice gruntów po kolei piaskowej, należących do Spółki CTL Maczki-Bór. Umożliwi to powstanie drogi rowerowej o parametrach velostrady od Giszowca w kierunku Centrum Przesiadkowego Brynów, z jednoczesnym połączeniem z terenami  Katowickiego Parku Leśnego.  Przetarg na projekt drogi rowerowej ma zostać ogłoszony w drugim kwartale tego roku.
więcej...
 
Katowice na Twitterze
Katowice na YouTube
Katowice na Facebooku
Katowice na Instagramie

2021 © Katowicetv.eu | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net