Tu jesteś: Strona Główna » Eurovolley Poland 2017 - zegar ruszył!

Eurovolley Poland 2017 - zegar ruszył!

| 2016-12-06
W poniedziałek 5 grudnia 2016 roku Katowice rozpoczęły wielkie odliczanie do CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2017. Z tej okazji przygotowano atrakcje dla mieszkańców Katowic.
 

Akcja skierowana do uczniów katowickich szkół podstawowych rozpoczęła się o godzinie 10:00 na hali Ośrodka Sportowego Szopienice. Blisko 300 uczniów wzięło udział w rozgrywkach sportowych. Czterema drużynami, które tworzyli uczniowie z 12 katowickich placówek pokierowali wspaniali goście: Anna Guzik, Piotr Gruszka, Waldemar Wspaniały i Sebastian Świderski. Rywalizację poprowadził Marcin Prus. Wszyscy uczestnicy wykazując ogromne zaangażowanie otrzymali pamiątkowe nagrody: książkę „Mistrzem być", którą zaprezentował im sam autor – Marcin Prus, a także upominki promujące przyszłoroczne Mistrzostwa.

Kolejną atrakcja dla najmłodszych było spotkanie z reprezentantem Polski, Mistrzem Świata z 2014 roku – Andrzejem Wroną, któremu uczestnicy nie szczędzili pytań. Wykorzystali także okazję do zaproszenia trenera Piotra Gruszki na swój trening, dopytania aktorki Ani Guzik od ilu lat pojawia się na scenie, czy Prezydenta Katowic Marcina Krupy o to czy kiedykolwiek chciał zostać siatkarzem. Całość zakończyła sięwręczeniem nominacji Ambasadorom Katowic – Miasta Gospodarza Eurovolley Poland 2017, które na ręce: Anny Guzik, Piotra Gruszki, Sebastiana Świderskiego, Marcina Prusa i Waldemara Wspaniałego złożył Marcin Krupa, Prezydent KatowicW Katowicach przy organizacji dużych wydarzeń zawsze stawiamy na działania promujące sport wśród najmłodszych. Zależy nam, by mistrzostwa nie ograniczały się tylko do rozgrywek w trakcie ich trwania, ale żeby młodym ludziom zostało po tej imprezie coś więcej. Stąd m. in. spotkania i treningi z gwiazdami. Cieszę się, że są z nami tak wspaniali ludzie i że mam możliwość uhonorowania ich tytułem Ambasadora Katowic – Gospodarza przyszłorocznych Mistrzostw. Jestem przekonany, że dzięki spotkaniom z naszymi Ambasadorami najmłodsi mieszkańcy Katowic pokochają piłkę siatkową. W końcu Katowice to magiczne miejsce dla siatkówki.

Jeszcze tego samego dnia o godzinie 17:00, na Placu Kwiatowym w Katowicachuruchomiono zegar odmierzający czas do Mistrzostw. Na 262 dni przed wielkim siatkarskim świętem na Katowiczan czekały liczne niespodzianki, między innymi prezenty od św. Mikołaja, w tym podwójne zaproszenie na mecze rozgrywane w katowickim Spodku. Zwyciężczyni biletów złapała „szczęśliwą"  piłkę i nie kryła radości z wygranej:Miała tu być ze mną córka, ale ma teraz trening… siatkarski. Ale się dziecko ucieszy na taki prezent od świętego Mikołaja. W wydarzeniu oprócz gości, którzy w Katowicach byli od samego rana, udział wziął Paweł Papke Wiceprezes PZPS, który potwierdził, że Spodek to mekka 

siatkówki: Nie raz miałem zaszczyt grać w tej cudownej hali i wiem, że ma ona magiczną moc. Tę magiczną moc potwierdził finał mistrzostw świata sprzed dwóch lat. To tu w stolicy Górnego Śląska polscy siatkarze stanęli na najwyższym stopniu podium mistrzostw globu. Jestem przekonany, że Katowice podczas mistrzostw Starego Kontynentu po raz kolejny dowiodą, że są miastem nowoczesnym, otwartym a jego mieszkańcy są gościnni i serdeczni. Prezydent Marcin Krupa nie krył dumy, że w Katowicach oprócz wielkich turniejów mamy także swoją drużynę, która zadebiutowała w tym roku w rozgrywkach Plus Ligi: Od niedawna za sprawą GKS-u Katowice nasi mieszkańcy mogą regularnie oglądać siatkówkę na najwyższym poziomie. Na przełomie sierpnia i września czeka ich kolejna siatkarska uczta w Spodku – mistrzostwa Starego Kontynentu, na które już dziś zapraszam.

W Katowicach odbędzie się I i II faza CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn 2017. W Spodku zagra: Francja, Belgia, Holandia i Turcja. Natomiast w ramach umowy na organizację Mistrzostw, Katowice mają zagwarantowany udział reprezentacji Polski w rozgrywkach Ligi Światowej, pierwsze spotkanie już 16 czerwca 2017 roku.

_MG_0132.JPG

20161205_ls1758.JPG

20161205_ls1787.JPG

Odpalenie_zegara_ME2017_fot_papillonstudio_INTERNET_05.jpgSprawdź TAGI:
Reklama
Partnerzy serwisu
Katowice na Twitterze
Katowice na YouTube
Katowice na Facebooku
Wydarzenia  Kultura  Katowicki Serwis Informacyjny  Filmy promocyjne Katowic  Samorząd  Reportaże ŚTM  Kronika Katowic TVP  Sport  Kontakt  Redakcja  ComTv.pl - Produkcja reklamowa i TV  Moderowany katalog stron  Ebooki i Audiobooki  Festiwal Górski w Szczyrku

2018 © Katowicetv.eu | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net