Tu jesteś: Strona Główna » II Dni Energii Miasta Katowice, 23-24 września 2016 r. - Misja: Czyste powietrze!

II Dni Energii Miasta Katowice, 23-24 września 2016 r. - Misja: Czyste powietrze!

| 2016-09-12
Kto chce się przekonać, jak ekologicznie i oszczędnie ogrzewać dom i jednocześnie dbać o czyste powietrze, niech w sobotę 24 września odwiedzi katowicki Rynek. W czasie II Dni Energii, przygotowanych przez Miasto Katowice, dzieci skorzystają z zabaw, konkursów, warsztatów i happeningów, a dorośli dowiedzą się między innymi jak można ekologicznie i ekonomicznie ogrzać mieszkanie.

 

II DNI ENERGII infokioski 1080x1920.jpg

 

W sobotę 24 września, zapraszamy na katowicki rynek, gdzie znajdziemy kilkadziesiąt różnych stanowisk, a w każdym z nich - ekspertów dzielących się wiedzą i swoimi doświadczeniami związanymi z walką o czystsze powietrze.

W programie imprezy między innymi:

  • zabawy, konkursy, warsztaty, happeningi,
  • kino bez prądu,
  • pokazy odnawialnych i alternatywnych źródeł energii,
  • punkty konsultacyjne przedsiębiorstw energetycznych,
  • oferta kształcenia młodzieży,
  • informacje o możliwości dofinansowania wymiany źródeł ciepła,
  • możliwość zwiedzania budynków energooszczędnych, laboratoriów OZE oraz katowickich elektrociepłowni,
  • pokaz - „Jak hajcować żeby nie smrodzić? …czyli kilka porad dla wszystkich, którzy jeszcze nie zmienili systemu ogrzewania".

    A na koniec - Koncert (prawie bez prądu).

Dla przedstawicieli samorządów tegoroczne Dni Energii rozpoczynają się już 23 września. Wtedy to, w Parku Naukowo Technologicznym Euro-Centrum, odbędzie się seminarium poświęcone organizowaniu akcji społecznych i edukacyjnych związanych z ograniczeniem niskiej emisji oraz efektywnym wykorzystaniem energii. Równolegle do seminarium prowadzone będzie szkolenie dotyczące finansowania i określania opłacalności działań energooszczędnych. Seminarium i szkolenie objęte zostało patronatem Marszałka Województwa Śląskiego oraz Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

„Walka o czyste powietrze jest jednym z naszych największych wyzwań. To nasze dobro wspólne i wszyscy musimy się o nie troszczyć. W Katowicach przeznaczamy corocznie miliony złotych na poprawę jakości powietrza. I choć pozytywne efekty są odczuwalne, to mamy także świadomość konieczności ciągłego współdziałania władzy rządowej, samorządowej, mieszkańców, przedstawicieli świata nauki i podmiotów gospodarczych. Misja: Czyste powietrze! – to misja, w którą wierzę i którą wspólnie zrealizujemy" – Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice.

II DNI ENERGII - PROGRAM-1.jpg 

II DNI ENERGII - PROGRAM-2.jpg Reklama
Partnerzy serwisu
Katowice na Twitterze
Katowice na YouTube
Katowice na Facebooku
Wydarzenia  Katowicki Serwis Informacyjny  Kultura  Filmy promocyjne Katowic  Samorząd  Reportaże ŚTM  Kronika Katowic TVP  Sport  Kontakt  Redakcja  ComTv.pl - Produkcja reklamowa i TV  Moderowany katalog stron  Ebooki i Audiobooki  Festiwal Górski w Szczyrku

2018 © Katowicetv.eu | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net