Tu jesteś: Strona Główna » Intel Extreme Masters Katowice 2021 przed nami!

Intel Extreme Masters Katowice 2021 przed nami!

| 2021-02-11
Najlepsi gracze z całego świata, dwa tygodnie rozgrywek i 1 350 000 $ w puli nagród. Startuje Intel Extreme Masters Katowice 2021, impreza odbędzie się dniach 16 – 28 lutego. Ze względu na pandemię rozgrywki odbędą się online, a zawodnicy będą łączyć się ze studiem realizacyjnym ESL Gaming Polska, mieszczącym się w Katowicach przy ul. Żeliwnej.
- Intel Extreme Masters to wydarzenie, które było kamieniem milowym w rozwoju Katowic. Dzięki tej imprezie wiele liczących się na świecie firm zwróciło uwagę na stolicę województwa śląskiego, jako potencjalnego miejsca do ulokowania siedziby swoich przedsiębiorstw. Stawiają na nas zwłaszcza firmy z branży nowych technologii i nowoczesnych usług biznesowych. Intel Extreme Masters to także wydarzenie, dzięki któremu w Katowicach powstaje Dzielnica Nowych Technologii i Katowicki Hub Gamingowo-Technologiczny – mówi Marcin Krupa, prezydent miasta Katowice.

Finały Intel Extreme Masters, najważniejszego turnieju e-sportowego na świecie, odbywają się w Katowicach od 2013 r. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co potwierdzają statystyki. Finały IEM 2019 w ciągu 157 mln godzin transmisji obejrzało aż 230 mln osób na całym świecie, a do Katowic przyjechało wtedy 174 000 osób. W ubiegłym roku posty na portalu Facebook związane z IEM dotarły do ponad 2 milionów osób.

- IEM Katowice to wyjątkowy moment dla fanów e-sportu na całym świecie, a rok 2021 zapowiada się niezwykle. Z uwagi na trwającą pandemię, turnieje odbędą się online, ale ciężko pracowaliśmy, aby zapewnić fanom jak najlepsze wrażenia ze śledzenia transmisji. Nie możemy się również doczekać, aby pokazać historię Katowic, które w ostatnich latach wyrosły na stolicę esportu – mówi Michał "Carmac" Blicharz, VP Game & Product Design w ESL.

W turnieju CS:GO wezmą udział 24 drużyny z całego świata, które będą rywalizowały na jednym europejskim serwerze ze swoich ośrodków treningowych. Każda z drużyn zasłużyła na swoje miejsce, zdobywając punkty w turniejach ESL Pro Tour w ciągu ostatnich miesięcy. Turniej, w którym pula nagród wynosi 1 000 000 dolarów, zostanie rozegrany w trzech etapach:
- Play-in (16-17 lutego)
- Etap grupowy (18-21 lutego)
- Play Offs (26-28 lutego)

Od 20 lutego rozpoczną się rozgrywki, które zakończą cykl StarCraft® II ESL Pro Tour, w trakcie których 36 zawodników z całego świata będzie walczyć o pulę nagród w wysokości 250 000 dolarów i jedyną w życiu możliwość zdobycia trofeum IEM Katowice 2021.

IEM Katowice 2021 zakończy turniej towarzyszący Warcraft III: Reforged ESL Pro Tour, rozegrany w ramach DreamHack WC3 Regional Championship, w dniach 4-7 marca, a gracze będą rywalizować o nagrody w wysokości 100 000 dolarów. Transmisja i produkcja wydarzenia odbędzie się ze studia w Katowicach.Opracowanie: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice


Reklama
Partnerzy serwisu
Katowice na Twitterze
Katowice na YouTube
Katowice na Facebooku
Wydarzenia  Kultura  Katowicki Serwis Informacyjny  Filmy promocyjne Katowic  Samorząd  Sport  Kontakt  Redakcja  ComTv.pl - Produkcja reklamowa i TV  Moderowany katalog stron  Ebooki i Audiobooki  Festiwal Górski w Szczyrku

2018 © Katowicetv.eu | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net