Tu jesteś: Strona Główna » IX Parkowe Hercklekoty

IX Parkowe Hercklekoty

| 2023-02-01
11 i 12 lutego br., odbędzie się przyprawiająca o szybsze bicie serca walentynkowa impreza… biegowa. W drugi weekend lutego na alejkach Parku Leśnego w Katowicach, czyli w Dolinie Trzech Stawów, będzie można spotkać rozbieganych uczestników biegu IX Parkowe Hercklekoty.
Organizatorzy, czyli MK team wraz z Urzędem Miasta Katowice, zapraszają wszystkich zakochanych w bieganiu do wspólnego, aktywnego spędzenia czasu. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta, Marcina Krupy.

W ramach biegu IX Parkowe Hercklekoty zakochani w bieganiu i Nordic Walkingu będą mieli do pokonania dwa dystanse. Do wyboru uczestników trasa 5 i 10 km. Trasa poprowadzi przez urokliwe zakątki Doliny Trzech Stawów, jednego z ulubionych miejsc aktywnych mieszkańców Katowic i nie tylko.

Jak zawsze, organizatorzy pamiętają także o najmłodszych. W ramach biegu IX Parkowe Hercklekoty odbędą się zawody biegowe dla dzieci, które zmierzą się z trasą na dystansie od 50 do 700 metrów. Dzieci, które wystartują w konkurencji „z rywalizacją” będą miały okazję powalczyć o wspaniałe nagrody rzeczowe oraz statuetki. Na podium staną 24 osoby.

W biegach na dystansie 5 i 10 km oraz Nordic Walking na dystansie 5 km, wyróżniać będziemy zwycięzców w kategoriach OPEN. Dodatkowo, na każdym dystansie, na statuetkę oraz nagrodę rzeczową, będą mogli liczyć najszybsi mieszkańcy Katowic. Dużym powodzeniem cieszy się także rywalizacja drużynowa. Na każdym z dystansów wyróżniamy najliczniejsze drużyny, które ukończyły bieg.

Na mecie, na każdego finiszera czekać będzie piękny, odlewany medal, tym razem w kształcie eliksiru miłości – Wprawdzie nie będziemy serwować soku z gumijagód i aby pokonać trasę, przydadzą się sumienne treningi, ale możemy zagwarantować wyjątkowy medal, który z pewnością spodoba się wszystkim zakochanym w bieganiu – mówią organizatorzy.

IX Parkowe Hercklekoty to pierwszy bieg wchodzący w skład cyklu Grand Prix MK team 2023. Organizatorzy zachęcają do udziału i zbierania biegowych punktów przez cały rok. Po roku sportowych zmagań, organizatorzy zapraszają na uroczystą galę, na której, oprócz dyplomów i nagród, każdy uczestnik będzie mógł poczuć się jak na prawdziwej gali sportu. Zapisy na bieg oraz szczegóły dotyczące Grand Prix MK team znajdują się na stronie www.mkteamevents.pl

Harmonogram:
11 lutego – 13:00 – 15:00 biegi dla dzieci
12 lutego – 10:00 Bieg na dystansie 10 km
12:00 Bieg na dystansie 5 km
12:05 Nordic Walking 5 km

Bieg odbędzie się w Parku Leśnym, w Dolinie Trzech Stawów. Biuro zawodów, start i meta zlokalizowane będzie od strony lotniska Muchowiec (Francuska 184).

Strona organizatora – www.mkteamevents.pl
Facebook - www.facebook.com/MKTEAMevents
Wydarzenie na FB - www.facebook.com/events/1162008041374481

Opracowanie: MK TeamZdjęcia powiązane z wydarzeniem:

Sprawdź TAGI: bieg , hercklekloty , mk team
 
Katowice na Twitterze
Katowice na YouTube
Katowice na Facebooku
Katowice na Instagramie

2021 © Katowicetv.eu | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net