Tu jesteś: Strona Główna » Katowice przekazują środki na walkę z koronawirusem do Chorzowa i Tychów

Katowice przekazują środki na walkę z koronawirusem do Chorzowa i Tychów

| 2020-04-01
Prezydent Katowic, Marcin Krupa poinformował, że środki finansowane przysługujące Katowicom z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii zostaną przekazane do podziału miastom, w których znajdują się obecnie szpitale z oddziałami zakaźnymi.
Pismo w tej sprawie do przewodniczącego GZM, Kazimierza Karolczaka 31 marca, skierował wiceprezydent Katowic, Bogumił Sobula.

Środki w wysokości 244 800 zł zostaną podzielone odpowiednio: 163200 zł dla miasta Tychy, oraz 81600 zł dla miasta Chorzów. W obu miastach działają szpitale z przeznaczeniem do leczenia osób zakażonych koronawirusem Sars-Cov-2. W Chorzowie to Szpital Specjalistyczny przy ul. Zjednoczenia 10, a w Tychach - Megrez Sp. z o.o. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Edukacji 102.

Przekazane środki finansowe pozwolą sprawniej działać Szpitalom z koronawirusem, a tym samym skuteczniej pomagać wracać do zdrowia zakażonym pacjentom, w tym mieszkańcom Katowic. To bardzo ważne dla nas wszystkich, w czasie walki z koronawirusem - stwierdza prezydent Katowic.


Opracowanie: TG


Zdjęcia powiązane z wydarzeniem:

Reklama
Partnerzy serwisu
Katowice na Twitterze
Katowice na YouTube
Katowice na Facebooku
Wydarzenia  Kultura  Katowicki Serwis Informacyjny  Filmy promocyjne Katowic  Samorząd  Sport  Kontakt  Redakcja  ComTv.pl - Produkcja reklamowa i TV  Moderowany katalog stron  Ebooki i Audiobooki  Festiwal Górski w Szczyrku

2018 © Katowicetv.eu | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net