Tu jesteś:
Wyniki wyszukiwania:
Rusza sprzedaż węgla na preferencyjnych warunkach
Organizacją całego procesu zarządza miasto, w procesie aplikacyjnym poprzez MOPS, natomiast koordynacją samej dystrybucji zajmuje się MPGK Katowice współpracując z komercyjnymi składami węglowymi.
więcej...
Katowice przygotowują się do zimy
Choć za oknami obserwujemy złotą jesień, to miejskie służby już przygotowują się do nadchodzącej zimy. 6 tys. ton soli drogowej, 300 ton piasku, 25 pługopiaskarek - to tylko początkowe zapasy, jakie posiada Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Katowicach. Ich ilość będzie się zwiększać w miarę potrzeb.
więcej...
MPGK Katowice podpisało umowę na budowę elektrowni słonecznej
Projekt budowy farmy fotowoltaicznej na terenie MPGK Katowice wchodzi w kolejną fazę. Właśnie podpisano umowę z firmą Eko-Solar Sp. z o.o. z Namysłowa na budowę farmy fotowoltaicznej, która znajdzie się w miejscu zamkniętej i zrekultywowanej części składowiska odpadów. Będzie to pierwsza w Katowicach inwestycja w energię słoneczną na tak dużą skalę.
więcej...
Punkt Zbiórki Odpadów MPGK Katowice przy ul. Zaopusta 70 będzie przebudowany
MPGK inwestuje w unowocześnianie swoich punktów zbiórek odpadów. Po Bankowej przyszedł czas na obiekt przy Zaopusta 70. Pod koniec czerwca otwarto oferty na modernizację punktu selektywnej zbiórki odpadów, a na początku sierpnia przekazano plac budowy wykonawcy.
więcej...
Akcje „sprzątania świata” – dlaczego nadal musimy je organizować?
Za nami kolejny dzień ziemi. Jak co roku wiele osób organizuje się wtedy w grupy i sprząta odpady zalegające nierzadko od wielu tygodni czy miesięcy w naszym otoczeniu. Podobne akcje będą organizowane także w najbliższych dniach. Mimo wymogu segregacji śmieci nadal wiele osób wyrzuca je w miejsca niedozwolone. W ramach pomocy MPGK Katowice wypożycza sprzątającym kontenery, a później przewozi do bazy i segreguje ich zawartość. Przyjrzyjmy się temu, co dzieje się ze śmieciami po ich odbiorze przez operatora.
więcej...
Ogłoszenie przetargu na remont Zakładu Oczyszczania przy Bankowej
Zakład Oczyszczania MPGK przy ulicy Bankowej w Katowicach zmieni swoje oblicze, a mieszkańcy zyskają miejsce, gdzie będą mogli załatwić wiele spraw. Właśnie ogłoszony został przetarg na roboty budowlane, które będą miały na celu przekształcenie obecnej bazy w obiekt nowoczesny, a jednocześnie estetyczny.
więcej...
Trudne warunki pogodowe w miniony weekend w Katowicach – podsumowanie działań
Za nami weekend z trudnymi warunkami pogodowymi. Katowice liczą straty po szalejącej wichurze. Trwają prace porządkowe. więcej...
Dwa miesiące usługi odbioru elektrośmieci w Katowicach
MPGK podsumowuje pierwsze dwa miesiące usługi odbioru elektrośmieci z mieszkań i domów katowiczan – co wyrzucamy najczęściej?
więcej...
Postępy na budowie inwestycji hermetyzacji zakładu przetwarzania odpadów MPGK w Katowicach
10 gotowych bioreaktorów, wybudowane ściany wjazdowe do nowej hali hermetycznej i w pełni zamontowane zasilanie nowego obiektu – budowa inwestycji hermetyzacji zakładu przetwarzania odpadów MPGK w Katowicach nabiera tempa. To jedna z najnowocześniejszych inwestycji tego typu w Polsce.
więcej...
Od 1 lipca startuje nowa usługa MPGK Katowice – odbiór elektroodpadów bezpośrednio od mieszkańców
Wysłużone pralki, lodówki, telewizory i inne zalegające elektroodpady, wkrótce będzie można jeszcze sprawniej usunąć z gospodarstw domowych. Pomoże w tym nowa usługa, jaką w ramach tzw. opłaty śmieciowej na zlecenie Urzędu Miasta uruchamia Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Katowicach. Już od 1 lipca mieszkańcy Katowic, jako nieliczni w aglomeracji, będą mogli bezpłatnie skorzystać z bezpośredniego odbioru zużytych sprzętów z mieszkań i domów jednorodzinnych.
więcej...
Nie siej śmieci, posiej łąkę – ekologiczna akcja w Katowicach
Oddaj elektrośmieci, a w zamian odbierz nasiona łąk kwietnych i kompost! Katowice wspólnie z MPGK walczą z procederem wyrzucania zużytego sprzętu elektrycznego do lasu, ale też wystawianiem w wiatach śmietnikowych, a nawet na miejskie chodniki.
więcej...
Zmiany stawek za odbiór odpadów w Katowicach od 1 lipca
Wzrost kosztów bieżących, wysokie wymogi recyklingowe narzucone przez przepisy Unii Europejskiej, podwyższenie stawek tzw. opłaty marszałkowskiej, nowe przepisy i regulacje dotyczące m.in. elektromobilności – to główne czynniki wpływające na możliwe podwyższenie kwoty za odbiór odpadów w Katowicach. Na najbliższej sesji Rady Miasta radni podejmą decyzję w sprawie dofinansowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w związku ze wzrostem od 1 lipca br. kosztów odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych.
więcej...
Podsumowanie gospodarki odpadami w Katowicach i nowe plany na 2021 rok
Ponad 110 000 ton odebranych odpadów, nowa strona internetowa i powiększenie taboru samochodowego – to kilka najważniejszych aktywności Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Katowicach w 2020 roku. Jakie zmiany i nowości w gospodarce odpadami czekają mieszkańców Katowic w 2021?
więcej...
Rusza akcja informacyjno-edukacyjna katowickiego MPGK nt. odpadów wielkogabarytowych
Odpady wielkogabarytowe to wielki problem, szczególnie w centrum Katowic – przyznają zgodnie mieszkańcy, przedstawiciele miasta i Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Tymczasem zbliża się czas szaleństwa zakupowego i remontowego. Przed nami Black Friday i Cyber Monday, a następnie okres przedświąteczny. W tym czasie zawsze rośnie ilość wyrzucanych przez mieszkańców odpadów wielkogabarytowych. Dlatego już teraz MPGK rozpoczyna akcję informacyjno-edukacyjną „Uporządkuj wiedzę o odpadach wielkogabarytowych”.
więcej...
Katowice gotowe – zima nie zaskoczy drogowców
W najbliższych dniach prognozowane są temperatury poniżej zera w nocy, ale zima drogowców w Katowicach nie zaskoczy. Akcja zima trwa od pierwszych dni listopada i mimo, że za oknami temperatury wciąż jesienne - pracownicy katowickiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej są już w pełnej gotowości. W naszych magazynach zabezpieczono 100 ton piasku i aż 5700 ton soli, dodatkowo 1000 Mg soli przechowujemy w magazynach Kopalni Kłodawa, na drogi wyjedzie w tym sezonie łącznie 42 specjalistycznych pojazdów.
więcej...
Coraz więcej ekologicznych pojazdów w katowickim MPGK
Jedna mała śmieciarka i trzy większe, na które w sumie można załadować blisko 36 ton odpadów. Tabor katowickiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej powiększył się o cztery nowe pojazdy zasilane gazem ziemnym (CNG). To kolejne po elektrycznej zamiatarce nowości, spełniające wymogi ustawy o elektromobilności.
więcej...
 
Katowice na Twitterze
Katowice na YouTube
Katowice na Facebooku
Katowice na Instagramie

2021 © Katowicetv.eu | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net