Tu jesteś: Strona Główna » W święta wspieram lokalsów – czyli Katowice ruszają z Świąteczną Bazą Przedsiębiorców

W święta wspieram lokalsów – czyli Katowice ruszają z Świąteczną Bazą Przedsiębiorców

| 2020-11-18
Za chwilę Mikołajki, a za kilka tygodni Święta Bożego Narodzenia. To czas, kiedy obdarowujemy bliskich upominkami. Warto w tym czasie pomyśleć, by wesprzeć jednocześnie lokalne firmy. Katowice wiosną uruchomiły bazę „Jedzenie na wynos”, która stała się inspiracją dla mieszkańców, a pomocą dla branży gastro. Teraz wykorzystując ten pomysł tworzona jest „Świąteczna Baza Przedsiębiorców”.
 
- Dzisiaj jeszcze nie wiemy jak będą wyglądać święta, czy uda się usiąść przy jednym stole całą rodziną. Każdy z nas na to oczywiście liczy, powoli przygotowując upominki i listę zakupów. Zachęcam, by w tych przygotowaniach pamiętać o polskich producentach, naszych lokalnych przedsiębiorcach, rzemieślnikach i artystach. W swojej ofercie mają wiele rzeczy, które mogą stać się wspaniałym upominkiem dla naszych najbliższych, a ich wyroby uzupełnieniem tego co przygotowujemy na nasze stoły. Uruchamiamy „Świąteczną Bazę Przedsiębiorców”, by w jednym miejscu pokazać jak wiele mamy możliwości, jednocześnie wspierając katowickich przedsiębiorców  – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

„Świąteczna Baza Przedsiębiorców” będzie dostępna od 20 listopada na stronie www.koronawirus.katowice.eu oraz promowana będzie na miejskich kanałach w mediach społecznościowych. Będzie to lista, gdzie znajdziemy trzy kategorie: prezent, gastronomia i dekoracje, a także informacje czy podmiot oferuje sprzedaż stacjonarną, czy też ma sklep internetowy, oczywiście dane kontaktowe oraz krótki opis. – Z uwagi na sytuację epidemiczną obecnie duże centra handlowe są zamknięte, a nawet jeśli zostaną otwarte warto ograniczać wizyty w miejscach, gdzie gromadzą się tłumy. Każdy z nas wie, jak wyglądają takie miejsca w okresie przedświątecznym, dlatego stwarzamy alternatywę, która promuje naszych lokalsów. Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową, a listę będziemy udostępniać naszymi kanałami informacyjnymi, między innymi strona internetowa, media społecznościowe, czy gazeta miejska – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Przedsiębiorców, którzy oferują w swoich asortymencie rzeczy, które mogą stać się świątecznym prezentem, potrawy bądź dekoracje świąteczne mogą się zgłaszać już dzisiaj drogą mailową do Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice na adres: bp@katowice.eu z tematem „ŚWIĄTECZNA BAZA PRZEDSIĘBIORCÓW”. W mailu należy podać́:
⦁    nazwę firmy
⦁    wybrać kategorię: PREZENT / ARTYKUŁY SPOŻYWCZE / DEKORACJE / INNE
⦁    Asortyment dostępny stacjonarnie: podać adres
⦁    Asortyment dostępny w sklepie internetowym: podać adres
⦁    Kontakt: podać mail, stronę̨ www (jeśli firma posiada) oraz telefon – ma to na celu ułatwienie zainteresowanym mieszkańcom kontaktu
⦁    Uwagi, krótki opis (do 500 znaków)Opracowanie: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice


 
Katowice na Twitterze
Katowice na YouTube
Katowice na Facebooku
Katowice na Instagramie

2021 © Katowicetv.eu | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net